Home Archive by category Σπόρ

Σπόρ

Σπόρ
Η Μαρία Σάκκαρη είναι έτοιμη να ριχτεί στη μάχη του ημιτελικού στη Μόσχα. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια μετά την άνετη επικράτηση της με 2-0 σετ απέναντι στην Ρουμάνα Σιμόνα Χάλεπ, θα αγωνισθεί με φόντο το πολυπόθητο εισιτήριο για τον τελικό του Κρέμλιν Καπ. Αντίπαλος της στα ημιτελικά θα είναι η Continue Reading
Σπόρ
Η 7η αγωνιστική της Superleague αρχίζει σήμερα με τρία παιχνίδια. Στις πρώτες αναμετρήσεις, ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Ιωνικό στο Περιστέρι και ο Απόλλωνας θα φιλοξενήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Ριζούπολη. Στο πιο σημαντικό παιχνίδι της ημέρας, ο Αστέρας Τρίπολης και ο Παναθηναϊκός, θα αναμετρηθούν στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχει στη διάθεση του Continue Reading
Σπόρ
Στο Λονδίνο, ‘Αρσεναλ από τα «παλιά» εντυπωσίασε με αντίπαλο την ‘Αστον Βίλα .Ο Τόμας Πάρτει έβαλε το νερό στο αυλάκι στο 23΄’ και ακολούθησε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Ομπαμεγιάνγκ παρότι ο Μαρτίνεζ απέκρουσε αρχικά το σουτ στο πέναλτι του Γκαμπονέζου επιθετικού. Οι γηπεδούχοι έβαλαν και τρίτο γκολ σε ταχύτατη αντεπίθεση στο […]Continue Reading
Σπόρ
Είναι η στιγμή που τα διαμάντια περνούν στα χεριά του ιδιοκτήτη τους. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο βλέπει το δαχτυλίδι των πρωταθλητών και σαστίζει. Βλέπει αυτό για το οποίο πάλεψε τόσο σκληρά και αποθεώνεται από όλο τον κόσμο στο Μιλγουόκι. Όπως και από τον μικρό του γιο Λίαμ που παρακολουθεί τον μπαμπά – πρωταθλητή από τις εξέδρες. Ο […]Continue Reading
Σπόρ
O Έρικ Μποθάιμ ανοίγει το σκορ για την Μπόντο Γκλιμτ στο 8ο λεπτό του αγώνα με τη Ρόμα, αλλά τίποτα δεν προμηνύει αυτό που θα ακολουθήσει. Ούτε όταν ο Μπεργκ πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 20’. Οκτώ λεπτά αργότερα η Ρόμα, που έπαιζε με πολλές αλλαγές, μειώνει 2-1 με τον Πέρεθ και δείχνει να αντιδρά. […]Continue Reading
Σπόρ
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού έδωσαν δυναμικό παρών στην Φρανκφούρτη, αλλά οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν  3-1 από την Αϊντραχτ στο Europa League, έχοντας σοβαρά διαιτητικά παράπονα. Η γερμανική ομάδα προηγήθηκε με πέναλτι του Μπορέ και άμεσα απάντησε με τον ίδιο τρόπο ο Ελ Αραμπί, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τουρέ έβαλε δεύτερο γκολ για την Αϊντραχτ  και […]Continue Reading
Σπόρ
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια υποχρέωσε τη Ρουμάνα να υποπέσει σε λάθη πίεσης κι έτσι επιβλήθηκε με 6-4 και 6-4, σε μια ώρα και 46 λεπτά αγώνα. Η Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει αύριο την Ρωσίδα, Εκατερίνα Αλεξάντροβα, νούμερο 37 στην παγκόσμια κατάταξη ενώ έχει ήδη εξασφαλίσει τη συμμετοχή στο WTA Finals του Μεξικού, ως μία από τις 8 […]Continue Reading
Σπόρ
Την ανατροπή της χρονιάς πήγε να κάνει ο Παναθηναϊκός στο Τελ Αβίβ, αλλά δεν πρόλαβε. Έχασε από τη Μακάμπι με 77-73, παρότι στα τελευταία οκτώ λεπτά του αγώνα κάλυψε σχεδόν ολοκληρωτικά μια διαφορά 20 πόντων με την οποία έχανε στο 32’. Με πρωταγωνιστές τους Μέικον, Νέντοβιτς και Παπαπέτρου μείωσε στο καλάθι, όμως ο χρόνος δεν […]Continue Reading